To wyjątkowe miejsce
w wyjątkowych górach!

 

about21

Obiekt PTTK „Na Szczelińcu” znajduje się na wierzchowinie najwyższego szczytu Gór Stołowych na wysokości 905 m n.p.m., w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Dawno temu ludzie zafascynowani tym miejscem wybudowali tu 665 schodów oraz schronisko na szczycie – i tak pozostało do dziś.

 

Sprzed budynku rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie, Kamienne oraz Broumovskie Ściany. Z tarasów widokowych można oglądać niezapomniane wschody i zachody słońca. Schronisko, usytuowane w sercu Parku Narodowego Gór Stołowych, jest świetną bazą wypadową w Góry Stołowe oraz Broumowskie Ściany po czeskiej stronie granicy. Szczeliniec Wielki i jego trasę turystyczną zw. Skalnym Labiryntem, na której początku jesteśmy, odwiedza około 300 000 turystów rocznie.

Wspaniały klimat rozpoczyna się wieczorem, gdy u góry zostają jedynie turyści, którzy zdecydowali się zanocować. Ktoś wyciąga gitarę, ktoś rozpala w kominku, na stołach pojawia się parujący bigos oraz grzane piwo z miodem i przyprawami.

Obiekt należy do PTTK, natomiast od 15.09.2008 dzierżawi go i prowadzi firma MPS Maciej Sokołowski. Nasze obiekty to również schronisko PTTK „Pasterka” oraz dom wypoczynkowy „Szczelinka” we wsi Pasterka u podnóża Szczelińca.

Aktualności
  • LABIRYNT SKALNY

    Trasa turystyczna po Szczelińcu Wielkim zamknięta do majówki. Wejście na własną odpowiedzialność....

  • Majówka!!!

    Noclegi w czasie majówki - pozostały tylko miejsca na noce 28/29.04. oraz od 3 maja....

Polub nas na Facebooku!
Góry Stołowe to wiele atrakcji
oraz sposobów na aktywny wypoczynek

Labirynt skalny

Trasy rowerowe

Wspinaczka skałkowa

Autem po okolicy

Autem do Czech

Informacja turystyczna