To wyjątkowe miejsce
w wyjątkowych górach!

 

about21

Schronisko PTTK „Na Szczelińcu” znajduje się na wierzchowinie najwyższego szczytu Gór Stołowych na wysokości 905 m n.p.m., w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Dawno temu ludzie zafascynowani tym miejscem wybudowali tu 665 schodów oraz schronisko na szczycie – i tak pozostało do dziś.

 

Sprzed schroniska rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie, Kamienne oraz Broumovskie Ściany. Z tarasów widokowych można oglądać niezapomniane wschody i zachody słońca. Schronisko, usytuowane w sercu Parku Narodowego Gór Stołowych, jest świetną bazą wypadową w Góry Stołowe oraz Broumowskie Ściany po czeskiej stronie granicy. Szczeliniec Wielki i jego trasę turystyczną zw. Skalnym Labiryntem, na której początku jesteśmy, odwiedza około 200 000 turystów rocznie.

Wspaniały klimat rozpoczyna się wieczorem, gdy u góry zostają jedynie turyści, którzy zdecydowali się zanocować. Ktoś wyciąga gitarę, ktoś rozpala w kominku, na stołach pojawia się parujący bigos oraz grzane piwo z miodem i przyprawami.

Schronisko należy do PTTK, natomiast od 15.09.2008 dzierżawi go i prowadzi firma MPS Maciej Sokołowski. Nasze obiekty to również schronisko PTTK „Pasterka” oraz dom wypoczynkowy „Szczelinka” we wsi Pasterka u podnóża Szczelińca.

Aktualności
  • 20% zniżki na noclegi

    W dni poza weekendem 20% zniżki na pierwszą noc i 30% na drugą noc. Zapraszamy....

  • Pracownicy poszukiwani!

    Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: rezerwacja@naszczelincu.pl, prześlemy wówczas dokładne informacje nt. warunków zatrudnienia....

Polub nas na Facebooku!
Góry Stołowe to wiele atrakcji
oraz sposobów na aktywny wypoczynek

Labirynt skalny

Trasy rowerowe

Wspinaczka skałkowa

Autem po okolicy

Autem do Czech

Informacja turystyczna