Baza noclegowa

Dysponujemy 38 miejscami noclegowymi (poza sezonem 43 miejscami) w standardzie turystycznym – są to pokoje wieloosobowe bez łazienek. W pokojach 6- i 10-osobowych są łóżka piętrowe, natomiast w 2- i 4-osobowym łóżka pojedyncze. Wspólne łazienki znajdują się na parterze i piętrze. Do dyspozycji ciepła i zimna woda przez całą dobę (o ile oczywiście nie zdarzy się awaria).

Poniżej znajdują się praktyczne informacje nt. noclegów – prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem rezerwacji.

noclegi

Rozkład pokoi

Pokój nr 1 (parter) – 10-osobowy

pokój nr 2 (parter) – 2-osobowy

Pokój nr 3 (piętro) – 10-osobowy

Pokój nr 4 (piętro) – 6-osobowy

Pokój nr 5 (piętro) – 6-osobowy

Pokój nr 7 (poddasze) – 5-osobowy* (dostępny tylko w okresie zimowym)

Pokój nr 8 (poddasze) – 4-osobowy

Cennik

Ceny noclegów (bez pościeli):

pokój 2-osobowy – 70 zł* / 75 zł** od osoby za noc

pokoje 4 i 5-osobowy – 60 zł*/ 65 zł** od osoby za noc

pokoje 6-osobowe – 55 zł*/ 60 zł** od osoby za noc

pokoje 10-osobowe – 40 zł*/ 50 zł** od osoby za noc

 

* nocleg od niedzieli wieczór do piątku rano

** nocleg od piątku wieczór do niedzieli rano oraz w tzw. długie weekendy

Dla szkół oraz grup powyżej 15 osób nocujących poza weekendami posiadamy stawki specjalne – informacja w zakładce „Oferta dla grup”.

Dzieci

Dzieci do lat 3 nie płacą (jeżeli nie zajmują osobnego łóżka), natomiast do lat 10 mają zniżkę 50%.

Nocleg na „glebie”

Informujemy, że tzw. gleba – czyli nocleg na własnej karimacie, na wolnym kawałku podłogi – zgodnie z Regulaminem Schroniska Górskiego PTTK – funkcjonuje TYLKO w przypadku, gdy wszystkie miejsca w schronisku są zajęte, a turysta nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do innego schroniska, stacji kolejowej, miejscowości. Jeżeli więc planują Państwo nocleg w naszym schronisku prosimy o obowiązkową rezerwację miejsc. Koszt noclegu na „glebie” to 30 zł.

Pościel i opłata klimatyczna

W koszt pokoju nie jest wliczona pościel i opłata klimatyczna

komplet pościeli: 10 zł za cały pobyt
opłata klimatyczna – 1,80 zł od osoby za dobę (powyżej 1 nocy)

room

Zniżka 20% dla

* członków PTTK (wymagana legitymacja z aktualnym znaczkiem)

* członków Alpenverein (wymagana aktualna legitymacja)

* Honorowych Dawców Krwi (rabat przyznawany jest na podstawie legitymacji Honorowego Dawcy Krwi, pod warunkiem, że ostatnie pobranie miało miejsce nie dawniej niż przed rokiem)

Ważne: Rabaty nie sumują się z innymi ulgami.

Pokoje na wyłączność

Jeśli pokój 2-osobowy jest już zajęty, istnieje możliwość wynajęcia pokoju wieloosobowego dla 2 osób na wyłączność (opcja „Dla zakochanych”), ale tylko w sytuacji, kiedy schronisko posiada dużo wolnych miejsc – czyli poza weekendami, świętami i tzw. długimi weekendami. Cenę noclegu ustala się wówczas indywidualnie.

Pracoholicy

W całym schronisku dla gości nocujących udostępniamy gratis internet Wi-fi.

Zasięg sieci komórkowych: w ustawieniach telefonu radzimy ustawić wybór sieci: „ręczny” i własną sieć, wówczas telefon nie będzie wyłapywał sieci czeskich.

Doba schroniskowa

Doba schroniskowa trwa u nas od godz. 15.00 do godz. 11.00 dnia następnego. Jeśli jednak goście dotrą do nas przed godz. 15, a pokój nie będzie jeszcze gotowy, jest możliwość przechowania bagaży „pod kluczem”, w tym czasie można zwiedzić trasę turystyczną na Szczelińcu tzw. Labirynt. Tak samo w dniu wyjazdu, można zostawić w wydzielonym pomieszczeniu spakowane bagaże o godz. 11, pójść na trasę i odebrać je później.

Czworonogi

Jest możliwość nocowania z niekłopotliwym i nie budzącym przestrachu gości zwierzątkiem, pod warunkiem wynajęcia osobnego pokoju oraz przywiezienia własnego posłania dla zwierzęcia. Zwierzęta nocują bezpłatnie. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci przyjazdu ze zwierzątkiem.

Parking

Przypominamy, że do schroniska nie prowadzi żadna droga dojazdowa. Samochód należy zostawić u podnóża Szczelińca w Karłowie. Polecamy płatny parking ośrodka wypoczynkowego „Pod Szczelińcem” – Karłów 5. Zdecydowanie odradzamy zostawianie samochodów na noc na leśnym parkingu przy żółtym szlaku od strony Pasterki ze względu na częste włamania i kradzieże.

Wyżywienie

Nie posiadamy tzw. kuchni turystycznej, czyli miejsca, w którym goście mogą samodzielnie ugotować posiłek. Ale w schronisku funkcjonuje kuchnia, która przygotowuje posiłki do sprzedaży – w godz. 8.30-20.00 można zakupić u nas standardowe śniadania i obiady. W części mieszkalnej jest też kącik kuchenny z lodówką, czajnikiem elektrycznym, kubkami i naczyniami, a w jadalni (która jest dostępna całą dobę) można spożyć własne posiłki z własnych produktów (o ile ich przygotowanie nie wymaga dostępu do kuchenki). W godz. 8.30-22.00 jest otwarty bar, w którym można zakupić zimne napoje, kawę, herbatę, piwo (również czeskie), grzane wino, słodycze.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu