Na wieczory

Jadalnia, która przylega do bufetu, jest otwarta przez całą dobę – można w niej spędzić miły wieczór na graniu w gry lub na gitarach, śpiewach i nocnych Polaków rozmowach. W jadalni jest kominek, w którym palimy w jesienne i zimowe wieczory.

Dla nocujących gości na długie wieczory mamy dostępne dwie gitary oraz kilka gier planszowych: Tajniak, Taboo, Scrabble, Wsiąść do pociągu, Kolejka, Splendor, warcaby. Na holach parteru i piętra są przygotowane Kąciki Mola Książkowego: wygodne fotele z podnóżkami i pledami do okrycia oraz biblioteczka z dobrymi książkami.

board-games-set
P1010407a
P1030712

Na ciepłe wieczory polecamy wynajęcie leżaków, które można rozłożyć na tarasie przed schroniskiem i rozkoszować się cudownymi zachodami słońca.

Natomiast w chłodniejsze wieczory proponujemy ogrzać się przy ognisku. Ze względu na przepisy Parku Narodowego nie można rozpalać ogniska na ziemi z zebranego w lesie drewna, dlatego tuż obok schroniska posiadamy przygotowane zaciszne miejsce wraz z paleniskiem, ławeczkami i ogniskowymi widelcami do kiełbasek. Zmieści się tam około 15 osób. Zamówienie u nas takiego ogniska wraz z drewnem kosztuje 100 zł. Porcja kiełbasek (2 szt.) z chlebem i ketchupem – 22 zł. Prosimy o wcześniejsze rezerwowanie ogniska oraz porcji ogniskowych!

Ważne: po opadach śniegu przygotowanie ogniska nie jest możliwe.