Wycieczki samochodowe do Czech

Poniżej przedstawiamy mapkę z zaznaczonymi wybranymi przez nas atrakcjami. Proszę na nią kliknąć celem powiększenia.

map (1)

1. Skalne miasto

Skalne Miasto znajdujące się w miejscowości Adrspach jest jedną z największych atrakcji jednodniowych wycieczek. Jest większą, rozleglejszą i nieco ładniejszą wersją Błędnych Skał. Zdecydowanie warte zobaczenia. Jeziorko wygląda naprawdę urokliwie…

Więcej szczegółów na stronie internetowej.

2. Teplice nad Metuji

Teplice to malutkie urocze czeskie miasteczko. Dlaczego właśnie je warto odwiedzić? Bo to centrum wspinaczkowe regionu, miejsce odbywania się w ostatni weekend sierpnia znanego Festiwalu Filmów Górskich, zawodów rowerowych i innych imprez. A do tego czeskie klimaty, Utopenec i kanapki do kupienia w sklepie – słowem trzeba odwiedzić!

Więcej informacji na stronie internetowej.

3. ZOO Safari w Dvůr Králové

Ta atrakcja nie jest zbyt dobrze znana, może dlatego, że znajduje się nieco dalej od granicy. Zdecydowanie jednak warto, szczególnie jeżeli posiada się dzieci, na pewno długo będą wpatrywały się w zwierzaki znane tylko z bajek. A wiadomo – chwila zajęcia się dziecka – bezcenne…

Szczegóły na stronie internetowej.

4. Rezerwat Ostaš

Ostaš to rezerwat podobny Błędnym Skałom czy Skalnemu Miastu – ale zdecydowanie mniej odwiedzany, żeby nie powiedzieć – dziki. W dniach, kiedy w pozostałych miejscach są tłumy – tu może nie być prawie nikogo. Dobre miejsce wspinaczkowe – na szczytach znajdują się zmyślne puszki z zapiskami pozwalającymi ustalić zdobywców danej skały – i to na przestrzeni kilku dziesięcioleci!

5. Náchod

Náchod to przygraniczne miasto, stolica regionu. Większość gości z Polski tylko przez nie przejeżdża w drodze do Pragi. A warto się tu zatrzymać, zwłaszcza ze względu na renesansowy zamek, który można zwiedzać z przewodnikiem. Oprócz niego sporu tu innych zabytków i ciekawostek. Polecamy!
Szczegóły na stronie internetowej.