Baza noclegowa

Dysponujemy 36 miejscami noclegowymi w standardzie turystycznym – są to pokoje wieloosobowe bez łazienek. W pokojach 6-, 8- i 10-osobowych są łóżka piętrowe, natomiast w 2- i 4-osobowym – łóżka pojedyncze. W schronisku nie ma pokoi z łóżkami małżeńskimi ani pokoi z łazienkami! Wspólne łazienki znajdują się na parterze i piętrze. Staramy się zapewnić ciepłą wodę przez całą dobę, ale trzeba się liczyć z tym, że w wyniku awarii może być tylko zimna woda lub nie będzie jej wcale – wówczas zapewniamy wodę użytkową z baniaczków.

Poniżej znajdują się praktyczne informacje nt. noclegów – prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem rezerwacji.

noclegi

Rozkład pokoi:

pokój nr 1 (parter) – 8-osobowy

pokój nr 2 (parter) – 2-osobowy

Pokój nr 3 (piętro) – 10-osobowy

Pokój nr 4 (piętro) – 6-osobowy

Pokój nr 5 (piętro) – 6-osobowy

Pokój nr 8 (poddasze) – 4-osobowy

Dzieci

Dzieci do lat 3 nie płacą (jeżeli nie zajmują osobnego łóżka), natomiast do lat 10 mają zniżkę 50%.

Grupy zorganizowane

Dla szkół oraz grup powyżej 15 osób nocujących poza weekendami posiadamy stawki specjalne – informacja w zakładce „Oferta dla grup”.

Prosimy, aby rezerwować miejsca poprzez system rezerwacyjny tylko w przypadku rezerwacji do 15 osób. Rezerwacje grupowe powyżej 15 osób prosimy zgłaszać wysyłając wiadomość mailową na adres: rezerwacja@naszczelincu.pl, podając więcej szczegółów: cel przyjazdu, charakter pobytu, wiek uczestników, oczekiwania odnośnie wyżywienia.

Opłata klimatyczna

Od osób nocujących dłużej niż 1 dobę Urząd Gminy Radków pobiera opłatę klimatyczną w wysokości 2,50 zł od osoby za dobę

Nocleg na „glebie”

Informujemy, że tzw. gleba – czyli nocleg na własnej karimacie, na wolnym kawałku podłogi – zgodnie z Regulaminem Schroniska Górskiego PTTK – funkcjonuje TYLKO w przypadku, gdy wszystkie miejsca w schronisku są zajęte, a turysta nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do innego schroniska, stacji kolejowej, miejscowości. Jeżeli więc planują Państwo nocleg w naszym schronisku prosimy o obowiązkową rezerwację miejsc.

Nocleg w namiocie lub hamaku

Na terenie schroniska „na Szczelińcu” nie ma możliwości nocowania w namiocie lub hamaku. Najbliższe pole namiotowe znajduje się przy schronisku „Pasterka” w Pasterce.

Pościel i ręczniki

W koszt pokoju nie jest wliczona pościel. Koszt wynajęcia 1 kompletu pościeli: 25 zł za cały pobyt. W skład pościeli wchodzi: poduszka, kołdra, prześcieradło i poszewki na kołdrę i poduszkę. Pościel nie obejmuje ręczników!!! Ręczniki oraz kosmetyki należy mieć własne. W sytuacji awaryjnej mamy w sprzedaży podstawowe kosmetyki oraz ręczniki turystyczne.

room

Zapracowani

W całym schronisku dla gości nocujących udostępniamy gratis internet Wi-fi.

Zasięg sieci komórkowych: w ustawieniach telefonu radzimy ustawić wybór sieci: „ręczny” i własną sieć, wówczas telefon nie będzie wyłapywał sieci czeskich.

Doba schroniskowa

Recepcja w czasie wakacji jest otwarta w godz. 8-20 (w piątki i soboty 8-21) i do tej godziny należy dotrzeć do schroniska. Jeżeli po drodze wydarzyłoby się coś nieprzewidywanego, co nie pozwoliłoby na dotarcie na czas – prosimy o kontakt telefoniczny – numer telefonu znajduje się w stopce maila potwierdzającego rezerwację.  Kuchnia jest czynna codziennie w godz. 8-19 , prosimy o składanie zamówień najpóźniej 20 minut przed zamknięciem kuchni.

Doba schroniskowa trwa u nas od godz. 15.00 do godz. 11.00 dnia następnego. Jeśli jednak goście dotrą do nas przed godz. 15, a pokój nie będzie jeszcze gotowy, jest możliwość przechowania bagaży „pod kluczem”, w tym czasie można zwiedzić trasę turystyczną na Szczelińcu tzw. Labirynt. Tak samo w dniu wyjazdu, można zostawić w wydzielonym pomieszczeniu spakowane bagaże o godz. 11, pójść na trasę i odebrać je później.

Zniżka 20% dla

* członków PTTK (wymagana legitymacja z aktualnym znaczkiem)

* członków Alpenverein (wymagana aktualna legitymacja)

* Honorowych Dawców Krwi (rabat przyznawany jest na podstawie legitymacji Honorowego Dawcy Krwi, pod warunkiem, że ostatnie pobranie miało miejsce nie dawniej niż przed rokiem)

Ważne: Rabaty nie sumują się z innymi ulgami. Nie stosujemy ich w pokojach na wyłączność.

Czworonogi

Jest możliwość nocowania z niekłopotliwym i nie budzącym przestrachu gości zwierzątkiem, pod warunkiem przywiezienia własnego posłania dla zwierzęcia oraz wynajęcia osobnego pokoju (nie jest możliwe nocowanie ze zwierzęciem w pokoju z obcymi sobie osobami). Opłata za nocleg 1 zwierzęcia to 50 zł/jednorazowo. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci przyjazdu ze zwierzątkiem.

Ważne: z psem można dojść z Karłowa do schroniska „Na Szczelińcu”, ale nie można wejść z nim na trasę turystyczną, która zaczyna się za schroniskiem. Więcej na stronie parku narodowego: https://pngs.gov.pl/pies-w-parku

Parking

Przypominamy, że do schroniska nie prowadzi żadna droga dojazdowa. Samochód należy zostawić u podnóża Szczelińca w Karłowie. Polecamy płatne parkingi ośrodków wypoczynkowych w Karłowie. Miejsca na parkingach nie trzeba wcześniej rezerwować. Parkingi są oznaczone i dobrze widoczne z szosy w Karłowie. Zdecydowanie odradzamy zostawianie samochodów na noc na leśnym parkingu przy żółtym szlaku od strony Pasterki ze względu na częste włamania i kradzieże.

Pokoje na wyłączność

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju wieloosobowego dla mniejszej liczby osób na wyłączność, ale tylko w sytuacji, kiedy schronisko posiada dużo wolnych miejsc – czyli poza weekendami, świętami i tzw. długimi weekendami. Cenę noclegu ustala się wówczas indywidualnie.

Wyżywienie

Nie posiadamy tzw. kuchni turystycznej, czyli miejsca, w którym goście mogą samodzielnie ugotować posiłek. Ale w schronisku funkcjonuje kuchnia, która przygotowuje posiłki do sprzedaży – w godz. 8-19 (w czasie wakacji) można zakupić u nas standardowe śniadania i obiady. W części mieszkalnej jest też kącik kuchenny z lodówką, czajnikiem elektrycznym, kubkami i naczyniami, a w jadalni (która jest dostępna całą dobę) można spożyć własne posiłki z własnych produktów (o ile ich przygotowanie nie wymaga dostępu do kuchenki). W godz. 8-20 (w piątki i soboty do 21) jest otwarty bar, w którym można zakupić zimne napoje, kawę, herbatę, piwo (również czeskie), grzane wino, słodycze.

Płatność kartą

W schroniskowym barze posiadamy terminal płatniczy, jest więc możliwość płatności kartą za nocleg i wyżywienie. Sugerujemy jednak posiadanie pewnej ilości gotówki na wypadek awarii internetu.

Zguby

Istnieje możliwość przesłania przez nas rzeczy pozostawionych w schronisku przez gości. Wysyłamy poprzez paczkomaty InPostu. Koszt takiej usługi (wysyłka + opłata dla firmy kurierskiej) to 40 zł.

wAŻNE!!!

Uprzejmie prosimy, aby wziąć pod uwagę charakter obiektu – jest to schronisko górskie PTTK udzielające noclegu turystom wędrującym po górach.
PROSIMY, ABY NIE TRAKTOWAĆ SCHRONISKA JAKO MIEJSCA NA BALANGI ALKOHOLOWE.
Goście, którzy przychodzą na nocleg pijani – nie będą przyjmowani do schroniska!!!
Jeżeli w godzinach 23-6 dojdzie do naruszenia ciszy nocnej – obsługa schroniska będzie wzywać na interwencję policję.